Produkt Miesiąca w Listopadzie

Produkt Miesiąca w Listopadzie
Planujesz zakup ubezpieczenia Mini AC lub AC? Mamy dla Ciebie świetną informację, ponieważ w listopadzie wspólnie z Proama przygotowaliśmy specjalną ofertę dla naszych klientów. W listopadzie przy zakupie ubezpieczenia AC otrzymasz ubezpieczenie szyb GRATIS. Ubezpieczenie Autocasco (AC) pokrywa koszty naprawy samochodu uszkodzonego wskutek wszelkiego rodzaju zdarzeń losowych (np. wypadków drogowych, działania żywiołów czy też aktów wandalizmu), a także zapewnia rekompensatę w razie jego kradzieży. W Proama ubezpieczenie AC sprzedawane jest zawsze w pakietach. Każdy pakiet AC zawiera, oprócz ubezpieczenia AC, również obowiązkowe ubezpieczenie OC.
  • 70% zniżki na ubezpieczenia Proama przysługuje: przy zakupie ubezpieczenia OC – po 6 latach bezszkodowej jazdy, a przy zakupie ubezpieczenia AC – po 4 latach bezszkodowej jazdy
  • brak amortyzacji części przy rozliczeniu kosztów naprawy na podstawie faktur,
  • możliwość dopasowania pakietu do własnych potrzeb, abyś płacił tylko za to, czego naprawdę potrzebujesz,
  • brak redukcji sumy ubezpieczenia po szkodzie oraz stała (gwarantowana) suma ubezpieczenia w przypadku pojazdów finansowanych w ramach kredytu bankowego lub na zasadzie leasingu,
  • możliwość zastosowania posiadanych zniżek OC w przypadku, gdy właściciel samochodu dotychczas nie posiadał ubezpieczenia AC,
  • pomoc assistance przez 24 godziny na dobę,
Nie interesuje Cię ubezpieczenie pełnego pakietu AC? Wykup polisę Mini AC ze zniżką 10%. Wybierając Mini AC ochrona z umowy Autocasco zostanie ograniczona do szkód kradzieżowych oraz szkód spowodowanych przez żywioły i zwierzęta, a składka znacząco się zmniejszy. Jest to oferta dla Klientów, zainteresowanych ochroną od zdarzeń, na które oni sami nie mają wpływu – zderzenie z dzikiem, gradobicie, kradzież. Pamiętaj, że wybierając opcję MINI AC szkody spowodowane przez kierującego, czy szkody parkingowe wyrządzone przez osoby trzecie nie są objęte odpowiedzialnością Proama. Ubezpiecz auto w listopadzie i skorzystaj z dodatkowych promocji w Proama.

Mobilny Agent Ubezpieczeniowy – czy agent musi mieć biuro?

Mobilny Agent Ubezpieczeniowy – czy agent musi mieć biuro?

Wg danych statista.com w Wielkiej Brytanii odsetek polis samochodowych sprzedawanych online wynosił 58,7% w 2018 r. i wzrósł do 66% w 2023 r. [1]. 

W Polsce kanały direct funkcjonują od ponad 20 lat, kiedy w 2003 r. do Polski weszła firma LINK4, oferująca sprzedaż ubezpieczeń wyłącznie przez telefon, ale do UK jeszcze wiele nam brakuje. Tylko 27% sprzedaży odbywa się bez udziału agenta [2]. 46% klientów woli iść do agenta, a 30% kupi ubezpieczenie w oddziale towarzystwa ubezpieczeniowego. 

Nawet pandemia niewiele zmieniła w tym obszarze – Polscy ubezpieczający stale potrzebują kontaktu z drugim człowiekiem. Ale czy agent ubezpieczeniowy faktycznie musi mieć fizyczną siedzibę, żeby sprzedawać ubezpieczenia? Naszym zdaniem – nie. Mobilny Agent Ubezpieczeniowy poradzi sobie równie dobrze, a w niektórych sytuacjach nawet lepiej.

Dlaczego warto zostać mobilnym Agentem Ubezpieczeniowym?

Pandemia dała doskonałą odpowiedź na pytanie, czy Agent Ubezpieczeniowy potrzebuje lokalu. Kiedy mieliśmy zakaz wychodzenia z domów podczas lockdownów, jakoś trzeba było kupić ubezpieczenie samochodu czy ubezpieczenie domu, które przy kredycie jest obowiązkowe. Towarzystwa Ubezpieczeniowe dostosowały swoją ofertę i procesy do bezkontaktowej sprzedaży ubezpieczeń. 

Być może są multiagencje ubezpieczeniowe czy Towarzystwa Ubezpieczeniowe, które w ramach umowy agencyjnej wymagają posiadania konkretnie oznakowanego lokalu. Market Ubezpieczeń do nich nie należy. Wychodzimy z założenia, żeby ułatwiać Agentom Ubezpieczeniowym pracę, a nie im utrudniać.

Oczywiście mamy w ofercie Placówkę Franczyzową i Punkt Partnerski, ale zalecamy ich wybór wtedy, kiedy to się Tobie opłaca.

Jeżeli w Twoim przypadku początkowa inwestycja nie wchodzi w grę albo lokalizacja nie oferuje dogodnych miejsc na założenie biura, to nie masz takiego obowiązku. Koszty prowadzenia takiej działalności są o wiele niższe niż w przypadku posiadania biura. Twoją grupą docelową stają się wtedy wszyscy ubezpieczający w Polsce, a nie tylko lokalna społeczność, co znacząco zwiększa możliwości pozyskania klienta.

Niezależny Doradca jest dobrym pomysłem, żeby zbadać grunt, sprawdzić, czy sprzedaż ubezpieczeń to coś dla Ciebie, bez wpędzania się w koszty.

Niektórzy początkujący czy nawet aspirujący Agenci Ubezpieczeniowi obawiają się wejścia na rynek właśnie z powodu kosztów i tego, kiedy ich działalność nadrobi za początkową inwestycję. W Markecie Ubezpieczeń zdejmujemy ten stres

Czy Agent Ubezpieczeniowy może pracować zdalnie?

Cały czas mówimy o sytuacji, kiedy Agent Ubezpieczeniowy jest mobilny, ale dojeżdża do klienta. Ale czy to konieczne? Też nie.

Gdy świadczysz usługi w 100% zdalnie, dotarcie do klienta jest o wiele łatwiejsze, dlatego że nie ma konieczności przebijania się przez miasto.

Jest to też forma zarobkowania przyjazna ekologicznym duszom – mniej jazdy samochodem to mniej spalin.

Jeżeli chodzi o samą umowę ubezpieczenia, zgodnie z polskim prawem możesz zawrzeć ją przez telefon czy maila

Jak zostać Agentem Ubezpieczeniowym bez biura?

Przypomnijmy. Żeby zostać Agentem Ubezpieczeniowym, musisz:

  • mieć ukończone 18 lat, wykształcenie minimum średnie i posiadać pełną zdolność do czynności prawnych,
  • okazać zaświadczenie o niekaralności,
  • zdać egzamin,
  • uzyskać wpis do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych KNF.

Posiadanie biura nie jest jednym z wymogów.

Owszem, niektórzy klienci lubią przyjść, posiedzieć, pogadać, zobaczysz się z człowiekiem w jego miejscu pracy. Ale to jest kwestia wyboru.

W Markecie Ubezpieczeń również nie stawiamy przed Tobą tego typu wymagań

Praca agenta ubezpieczeniowego to przede wszystkim sprzedaż polis ubezpieczeniowych. Jest to podstawa pracy w branży ubezpieczeniowej. To, w jaki sposób sprzedajesz ubezpieczenia, ma drugorządne znaczenie.

Zostając pośrednikiem ubezpieczeniowym i budując bazę klientów jako agent mobilny, zazwyczaj w początkowym okresie wśród rodziny czy znajomych, zdobywasz klientów dzięki zaufaniu, jakim darzyli Cię do tej pory. Stąd nie ma znaczenia to czy prowadzisz lokal, a nawet jeżeli tak – to pod jakim szyldem. 

Doskonale to rozumiemy i dlatego elastycznie pozwalamy dopasować to, jaki model pracy agenta ubezpieczeniowego wybierzesz.

Niezależny Doradca w Markecie Ubezpieczeń – mobilny Agent Ubezpieczeniowy

  • Nie wymagamy lokalu – możesz pracować jako agent mobilny
  • Nie ponosisz żadnych kosztów – nasza współpraca może przynosić tylko zyski!
  • Nie wymagamy rozpoczęcia działalności gospodarczej – jednoosobowa działalność gospodarcza ma swoje zalety, ale kiedy dopiero zaczynasz i budujesz portfel klientów, możesz mieć umowę zlecenie. 
  • Gwarantujemy pełne wsparcie marketingowe – Jeśli rozpoczniesz sprzedaż, możemy również wziąć na siebie koszty oznakowania lokalu
  • Masz stałe wsparcie opiekuna sieci zewnętrznej oraz naszego wewnętrznego helpdesku. 
  • Nie wymagamy doświadczenia – wszystkiego Cię nauczymy.
  • Dla ułatwienia pracy, udostępniamy proste narzędzia – porównywarkę z aplikacją mobilną oraz autorski system CRM, który pozwala na szybką obsługę klientów oraz zmniejszenie formalności
  • Oferujemy szeroką gamę Towarzystw Ubezpieczeniowych, w tym możliwość tworzenia polis zdalnych, bez wymogu spotkania z klientem!
  • Zapewniamy jasne, rzetelne warunki współpracy i atrakcyjne zasady prowizyjne.

Jako Niezależny Doradca agencji ubezpieczeniowej Market Ubezpieczeń nie masz planów, targetów, presji wyników, a cały stres bierzemy na siebie.

To świetny dodatek do innej działalności, np. freelancerskiej czy handlowej.

Ile zarabia mobilny Agent Ubezpieczeniowy?

Nie ma różnicy pomiędzy zarobkami stacjonarnego Agenta Ubezpieczeniowego a mobilnego Agenta. To, ile zarobisz, zależy od Ciebie, Twoich umiejętności sprzedażowych, dotarcia do klienta, zbadania jego potrzeb i wpasowania się z ofertą w te potrzeby.

Jedyna różnica jest w modelu działania, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by mobilny Agent Ubezpieczeniowy był skuteczniejszy, niż ten wynajmujący biuro.

Nawet możemy zaryzykować stwierdzenie, że mobilny Agent Ubezpieczeniowy zarabia lepiej niż stacjonarny, bo ma mniejsze koszty prowadzenia działalności. 

Wynajem biura w centrum miasta może kosztować od 2 do 10 tysięcy złotych, a nawet więcej. Pomyśle, że te pieniądze mogą zostać u Ciebie w kieszeni.

A w prowadzeniu biznesu przecież nie chodzi o to, żeby mieć wysoki przychód ani nawet wysoki dochód, tylko wysoki zysk. Co Ci po wysokim przychodzie, jeśli koszty pochłaniają jego 80% i de facto nie masz z czego żyć?

Chcesz zostać mobilnym Agentem Ubezpieczeniowym?

Skontaktuj się z nami.

[1] https://www.statista.com/statistics/1060667/share-of-online-and-offline-motor-insurance-premiums-written-united-kingdom/

[2] https://www.obserwatorfinansowy.pl/bez-kategorii/rotator/sprzedaz-ubezpieczen-stoi-agentami/

Kim jest OFWCA i czym się zajmuje w branży ubezpieczeniowej?

Kim jest OFWCA i czym się zajmuje w branży ubezpieczeniowej?

Według danych Polskiej Izby Ubezpieczeń w Polsce jest ok. 30 000 Agentów ubezpieczeniowych i blisko 8 razy więcej osób wykonujących czynności agencyjne.

Kim jest osoba wykonująca czynności agencyjne? Jaka jest jej rola i stosunek względem Agenta Ubezpieczeniowego? Lepiej zostać Agentem czy OWFCĄ? O tym opowiemy w tym artykule.

OFWCA: Definicja i Zakres Obowiązków w Ubezpieczeniach

OFWCA, czyli Osoba Fizyczna Wykonująca Czynności Agencyjne, to osoba działająca w branży ubezpieczeń, która nie jest Agentem Ubezpieczeniowym, ale współpracuje z Agentami lub multiagencjami w zakresie oferowania i zarządzania polisami ubezpieczeniowymi. 

OFWCA odpowiedzialna jest za pozyskiwanie klientów, przygotowywanie oraz zawieranie umów ubezpieczeniowych, a także za ich administrowanie i bieżącą obsługę. 

Co oznacza „wykonywanie czynności agencyjnych”?

Najczęściej wykonywanie działalności agencyjnej to:

  • aktywne pozyskiwanie klientów,
  • przygotowywanie umów ubezpieczenia, 
  • zawieranie umów ubezpieczenia,
  • nadzorowanie czynności agencyjnych.

OFWCA a Agent Ubezpieczeniowy

OFWCA, to pośrednik ubezpieczeniowy, który nie podpisuje umowy bezpośrednio z jednym lub wieloma Towarzystwami Ubezpieczeń, za to decyduje się na zawarcie umowy z Multiagencją Ubezpieczeniową, taką jak Market Ubezpieczeń. Dzięki temu jedna umowa pozwala, by na jej bazie uzyskać dostęp do kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu ofert Towarzystw. 

Oczywiście decydując się na zostanie agentem, czyli współpracując bezpośrednio z Towarzystwem, możesz samodzielnie negocjować warunki umów z Towarzystwami, jednak działając w pojedynkę jako lokalny pośrednik, możesz uzyskać na start mniej korzystne warunki prowizyjne, dużo większy zakres obowiązków (jak wywiązywanie się z dodatkowych planów sprzedaży lub kontraktów) czy duży rozstrzał obowiązków – wówczas nie tylko zajmujesz się sprzedażą ubezpieczeń, doradzaniem i utrzymywaniem kontaktu z klientem. 

Posiadając umowy bezpośrednio z Towarzystwami, mówiąc krótko – ile masz Towarzystw w ofercie – również tylu menadżerów, gdzie każdy będzie oczekiwać od Ciebie aktywnej sprzedaży i ciężej będzie skupić się na podstawowych zadaniach.

Czy OFWCA dostaje wpis w Rejestrze Agentów Ubezpieczeniowych?

Agent (czyli firma) ma wpis w KNF jako właśnie Agent, a każda OFWCA jako tzw. „PRACOWNIK AGENTA” – więc również zgodnie z prawem otrzymuje wpis, pod agencją, z którą nawiązuje współpracę. Można każdego sprawdzić na rpu.knf.gov.pl -> szukając po filtrze „pracownik agenta”.

Rejestr pośredników ubezpieczeniowych pracownik agenta

Jak Zostać OFWCA? Wymagania i Możliwości Kariery w Branży Ubezpieczeniowej

Aby zostać OFWCA, należy spełnić podobne warunki formalne, jak wtedy, gdy chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym.

  1. Skontaktuj się z wybraną multiagencją ubezpieczeniową, która wprowadzi cię w branżę ubezpieczeń. U nas możesz zrobić to przez formularz: marketubezpieczen.eu/wspolpraca
  2. Przygotuj wymagane dokumenty i ustal szczegóły z dedykowanym managerem. Dokumenty to między innymi: świadectwo szkoły minimum średniej, wewnętrzne formularze danych oraz aktualne zaświadczenie o niekaralności.  Na tym etapie możemy podpisać umowę o współpracy.
  3. Aby uzyskać zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego weź udział w szkoleniach, które zarówno teoretycznie i praktycznie przygotują Cię do pracy agenta. Jednocześnie multiagencja zorganizuje Ci najszybsze możliwie terminy egzaminów licencyjnych wymaganych rozporządzeniem Ministra Finansów. W każdym Towarzystwie, do którego uzyskasz dostęp, musisz zdać egzamin on-line składający się z pytań  zamkniętych (odpowiedzi A, B, C). Pierwszy egzamin, niezależnie od Towarzystwa, będzie składał się ze 100 pytań, a każde kolejne – 30 lub 40 pytań.
  4. Po każdym zdanym egzaminie otrzymujesz indywidualne zaświadczenie. Przekazuj je na bieżąco do swojej multiagencji by uzyskiwać dostępy do Towarzystw Ubezpieczeniowych.

Zarobki – OFWCA a Agent ubezpieczeniowy

Technicznie rzecz biorąc, pomiędzy zarobkami OFWCA a Agenta Ubezpieczeniowego nie ma różnicy. Nie jest tak, że Agent dostaje wyższą prowizję z racji bycia Agentem, a OFWCA – niższą.

W przypadku wielu Towarzystw, korzystniejszym wyborem będzie dla Ciebie zostanie OFWCĄ, łącząc siły z multiagencją ubezpieczeniową.

Multiagencja, jako pośrednik ogólnopolski niejednokrotnie uzyskuje wyższe prowizje niż mały, lokalny agent – więc i Tobie może zapłacić więcej niż Towarzystwo płaci małemu pośrednikowi.

Istnieje scenariusz, w którym OFWCA jest zatrudniona u Agenta Ubezpieczeniowego na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilno-prawnej. Wówczas zarobki OFWCA określa umowa.

Warto jednak mieć na uwadze, że pracując jako OFWCA w Markecie Ubezpieczeń, nie jesteś pracownikiem Agenta Ubezpieczeniowego. Twoje zarobki są określone prowizyjnie, na określone wartości % od sprzedaży konkretnych polis, zatem wynagrodzenie nie jest sztywne i czasem kilka dużych polis może spowodować zarobek w wysokości kilku tysięcy złotych.

Dodatkowo cały model zostania OFWCĄ w Markecie Ubezpieczeń zakłada partnerskie relacje współpracy- dołączasz do nas, i niezależnie od sprzedawanego Towarzystwa w przypadku konkretnego klienta, gramy do jednej bramki i jest to wspólny cel Twój i Managera z ramienia multiagencji – więc uzyskasz potrzebne wsparcie przy problemach sprzedażowych niezależnie od Towarzystwa.

Czytaj więcej: Ile zarabia Agent Ubezpieczeniowy?

Agent Ubezpieczeniowy – czy warto zacząć pracę w ubezpieczeniach?

Agent Ubezpieczeniowy – czy warto zacząć pracę w ubezpieczeniach?

Bezrobocie w Polsce utrzymuje się na niskim poziomie już od wielu lat, ale ostatnie wydarzenia dały wielu osobom do myślenia. Część z nich szuka nowej pracy, część chce znaleźć źródło dodatkowego dochodu, by dorobić lub zabezpieczyć byt. Z tego powodu zastanawiają się m. in. nad tym, czy warto zostać Agentem Ubezpieczeniowym.

Odpowiadamy na to pytanie.

Continue reading „Agent Ubezpieczeniowy – czy warto zacząć pracę w ubezpieczeniach?”

Multiagent Ubezpieczeniowy: co robi i jak zostać Multiagentem Ubezpieczeniowym

Multiagent Ubezpieczeniowy: co robi i jak zostać Multiagentem Ubezpieczeniowym

W Polsce jest ok. 30 000 agentów ubezpieczeniowych, z czego ponad 17 400 – ponad połowa – to Multiagenci. Popularność tej formy sprzedaży ubezpieczeń rośnie wraz ze świadomością klientów i oczekiwaniem personalizacji oferty

Kim jest Multiagent ubezpieczeniowy? Jak pracuje i czym różni się od agenta wyłącznego? Jaką Multiagencję wybrać do współpracy? O tym przeczytasz w tym artykule.

Continue reading „Multiagent Ubezpieczeniowy: co robi i jak zostać Multiagentem Ubezpieczeniowym”

Agent ubezpieczeniowy – praca dodatkowa czy etat?

Agent ubezpieczeniowy – praca dodatkowa czy etat?

Parafrazując klasyka, „Inflacja jaka jest, każdy widzi”. Nawet kiedy nie była tak wysoka, wiele osób pracowało ponad wymiar, żeby dorobić. Dlatego wiele osób decyduje się rozpocząć pracę jako agent ubezpieczeniowy. 

Praca dodatkowa w sprzedaży ubezpieczeń może być świetnym źródłem dochodu i dawać perspektywy na przejście do ubezpieczeń na stałe. To dochodowa branża, relatywnie odporna na wszelkiego rodzaju recesje. Jeśli szukasz możliwości podreperowania domowego budżetu, nieźle radzisz sobie z ludźmi i masz ich zaufanie, warto rozważyć dołączenie do Marketu Ubezpieczeń.

Continue reading „Agent ubezpieczeniowy – praca dodatkowa czy etat?”

Czym się zajmuje agent ubezpieczeniowy – zakres obowiązków

Czym się zajmuje agent ubezpieczeniowy – zakres obowiązków

Wystawianie polis, rozmowa z klientami i badanie potrzeb. Zapytany o zakres obowiązków Agenta Ubezpieczeniowego, pewnie pomyślisz o takim właśnie zestawie. Ale to nie wszystko.

Chcesz wiedzieć, czym się zajmuje Agent Ubezpieczeniowy? To nie tylko sprzedaż ubezpieczeń i pozyskiwanie klientów, ale również doradztwo, obsługa posprzedażowa i wiele innych aspektów administracyjnych i prawnych.

Sprawdź, jakie obowiązki czekają na Ciebie, jeśli chcesz zostać Agentem Ubezpieczeniowym.

Continue reading „Czym się zajmuje agent ubezpieczeniowy – zakres obowiązków”

Ile zarabia agent ubezpieczeniowy? Zarobki agenta ubezpieczeniowego

Ile zarabia agent ubezpieczeniowy? Zarobki agenta ubezpieczeniowego

Chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? Więc pewnie chcesz też wiedzieć, ile zarabia agent ubezpieczeniowy.

W branży ubezpieczeniowej zarobki są nieregularne. Nie ma określonych widełek, a zarobki agentów ubezpieczeniowych zależą w dużej mierze od nich samych. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, ile wynoszą zarobki na stanowisku agenta ubezpieczeniowego, czytaj dalej.

Continue reading „Ile zarabia agent ubezpieczeniowy? Zarobki agenta ubezpieczeniowego”

Kurs na agenta ubezpieczeniowego – cena, wymagania, korzyści

Kurs na agenta ubezpieczeniowego – cena, wymagania, korzyści

Chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym? W takim razie musisz zdać egzamin w każdym Towarzystwie ubezpieczeniowym, które następnie będziesz oferować. Nawiązując współpracę z multiagencją Market Ubezpieczeń, cały proces staje się prosty i łatwy.

Ilość materiału do przerobienia oraz pytań może przytłaczać, ale w Markecie Ubezpieczeń dbamy o to, by proces onboardingu był jak najbardziej przyjemny i płynny. Sprawdź, jakie są wymagania w kursie na agenta ubezpieczeniowego i jak zdać egzamin.

Do czego jest potrzebny egzamin na agenta ubezpieczeniowego?

Aby zostać agentem ubezpieczeniowym i uzyskać wpis do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych od Komisji Nadzoru Finansowego, musisz spełnić pewne wymagania. 

  • Pełna zdolność do czynności prawnych.
  • Brak skazań za określone przestępstwa – Nie możesz mieć na koncie prawomocnej skazania za przestępstwa takie jak przeciwko życiu, mieniu, obrotowi gospodarczemu i inne podobne.
  • Minimum średnie wykształcenie.
  • Szkolenie i egzamin – Musisz odbyć specjalne szkolenie u zakładu ubezpieczeń i zdać egzamin online, który jest jak licencja do pracy. Po zdaniu egzaminu.

Egzamin, oprócz dokumentów takich jak świadectwo ukończenia szkoły (min. średniej) czy zaświadczenia o niekaralności, jest wymaganym przez każde Towarzystwo odrębnie egzaminem, odbywającym się wyłącznie on-line, bez wychodzenia z domu. 

To swoista „licencja”, dzięki której jako Market Ubezpieczeń sprawnie będziemy mogli dokonać Twojego zgłoszenia do każdego Towarzystwa, po czym otrzymasz dostęp do Twojego portalu sprzedaży. Od tego momentu możesz samodzielnie (oczywiście przy naszym pełnym wsparciu merytorycznym i praktycznym) wystawiać polisy ubezpieczeniowe).

Szkolenie produktowe i egzamin są wymagane w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym, aby Agent miał wiedzę, co sprzedaje i komu. Szkolenie i egzamin ogólny na Agenta jest niezbędny, by Agent wiedział, jak sprzedawać ubezpieczenia, jak robić to zgodnie z prawem i jak prawidłowo wykonywać swoje obowiązki.

Jakie są wymagania w egzaminie na agenta ubezpieczeniowego? 

Egzamin skupia się na trzech głównych obszarach:

  • Podstawy działania agenta ubezpieczeniowego – Tutaj uczysz się o różnych aspektach ryzyka, systemie ubezpieczeń w Polsce, wartości ubezpieczenia, i poznajesz podstawowe przepisy prawne oraz etykę zawodową.
  • Specyfika różnych typów ubezpieczeń – Zdobędziesz wiedzę o ubezpieczeniach życiowych oraz innych ubezpieczeniach osobowych i majątkowych, wraz z przepisami prawnymi je regulującymi.
  • Praktyczne aspekty pracy agenta – Nauczysz się o zawieraniu umów ubezpieczenia, składkach oraz procesie likwidacji szkód.

Egzamin jest ważny, aby upewnić się, że agenci są dobrze przygotowani do profesji i mogą rzetelnie doradzać klientom, chroniąc ich interesy. Nie musisz czuć się przytłoczona – każdy z tych bloków tematycznych jest krokiem w kierunku zdobycia niezbędnej wiedzy i umiejętności.

Na czym polega kurs na agenta ubezpieczeniowego?

Gdy chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym, musisz przejść ogólny kurs oraz zdać egzamin. Szkolenie agenta ubezpieczeniowego polega na wdrożeniu go w tematykę ubezpieczeń, kwestie zawierania ważnych umów, odpowiedzialności prawa cywilnego i ogólnie zapoznaniu go z regulacjami, jakich trzeba przestrzegać.

Agent ubezpieczeniowy to zawód zaufania społecznego. Praca w ubezpieczeniach oznacza niejednokrotnie doświadczenia z dużymi pieniędzmi. Swoim działaniem agent jest niejako współodpowiedzialny za biznes klientów. Jako agent ubezpieczeniowy nie chcesz, by klient poniósł stratę z powodu błędów proceduralnych przy zawieraniu umowy. Dodatkowo firma ubezpieczeniowa oczekuje, że będziesz ją godnie reprezentować.

Ubezpieczyciele podlegają pod surowy nadzór Komisji Nadzoru Finansowego.

Podejmując współpracę z nowym towarzystwem ubezpieczeniowym, musisz też przejść kurs w tym konkretnym towarzystwie i zdać egzamin. W Markecie Ubezpieczeń organizacja kursu i egzaminu jest po naszej stronie.

Dodatkowo osoby wykonujące czynności agencyjne są zobowiązane do odbycia minimum 15 godzin szkolenia zawodowego. W przeciwnym razie mogą stracić prawo do wykonywania zawodu agenta ubezpieczeniowego. Można to zrobić raz w roku w formie testu z pytaniami zamkniętymi (a, b, c, d).

Jak zdać egzamin na agenta ubezpieczeniowego?

Zdarza się, że kandydaci na agentów ubezpieczeniowych decydują się „przeklikać” kurs i potem kombinują z egzaminem. W Markecie Ubezpieczeń nie zalecamy dróg na skróty. 

Najprostszym i zarazem najskuteczniejszym sposobem na zdanie egzaminu na agenta ubezpieczeniowego, jest uważne przejście szkolenia, czy to w towarzystwie ubezpieczeniowym, czy u nas w Markecie Ubezpieczeń. Przecież i tak będzie korzystać z tej wiedzy w codziennej pracy. Więc czemu nie zdobyć jej na samym starcie? Wiedza z zakresu ubezpieczeń, prawa cywilnego, zawierania umów jest tutaj nie do przeskoczenia. 

Jedno i drugie można zrobić jednocześnie. Tym sposobem szybciej uzyskasz licencje potrzebne do sprzedaży polis każdego towarzystwa ubezpieczeniowego, z którym będziesz pracować, oraz poznasz podstawowe zasady współpracy i produkty ubezpieczeniowe w Markecie Ubezpieczeń.

Możesz potem liczyć na bogate wsparcie merytoryczne z naszej strony. Niemniej Twoja własna wiedza:

  • zbuduje Twoją markę i wizerunek eksperta – klienci czują respekt, kiedy wszystko wiesz, zamiast dzwonić co chwilę do przysłowiowej centrali,
  • uratuje Ci biznes – mając wiedzę, unikniesz prostych błędów, za które odpowiedzialność może być poważna.

Jak zacząć pracę agenta ubezpieczeniowego?

Teoretycznie możesz wszystko zrobić sam:

  • założyć działalność gospodarczą, 
  • zgłosić się do kilku firm ubezpieczeniowych,
  • przejść szkolenia, które przeprowadzają firmy ubezpieczeniowe,
  • zdać egzaminy,
  • zdobyć zaświadczenie o niekaralności, 
  • wystąpić z wnioskiem do KNF o wpis do rejestru agentów ubezpieczeniowych.

Możesz zrobić wszystko, co potrzebne do podjęcia czynności agencyjnych.

Ale po co, kiedy możemy Ci z tym pomóc?

Najlepszym sposobem jest nawiązanie współpracy z multiagencją ubezpieczeniową, jaką jest Market Ubezpieczeń. 

Sprawdź nasz wpis na ten temat: Jak założyć multiagencję ubezpieczeniową?

FAQ – najczęściej zadawane pytania o kurs na agenta ubezpieczeniowego

Czy agent ubezpieczeniowy musi zdać egzamin?

Tak. Taki jest wymóg ustawowy i żadna firma ubezpieczeniowa ani multiagencja nie zatrudni agenta ubezpieczeniowego bez ukończonego szkolenia i zdanego egzaminu. Taka osoba nie uzyska także wpisu do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych KNF.

Czy trudno zdać egzamin na agenta ubezpieczeniowego?

To, czy trudno zdać egzamin na agenta ubezpieczeniowego, zależy od tego, ile uwagi poświęcisz na szkolenie. Jeśli przerobisz je należycie, uważnie, będziesz robić notatki i zapoznasz się z treścią aktów prawnych, nie będziesz mieć problemu ze zdaniem egzaminu. 

Ile kosztuje egzamin agenta ubezpieczeniowego?

W Internecie możesz znaleźć oferty kursów na agenta ubezpieczeniowego za ponad 1000 zł. Nie potrzebujesz ich, ponieważ wystarczą Ci szkolenia produktowe w zakładach ubezpieczeń, oraz zdanie egzaminu składającego się ze 100 pytań. Egzaminy są bezpłatne. Jedyny, który będzie Cię kosztować to egzamin w Towarzystwie TUZ Ubezpieczenia, wynoszący ok. 30 zł. Jest to opłata jednorazowa

Jak założyć multiagencję ubezpieczeniową i ile można zarobić?

Jak założyć multiagencję ubezpieczeniową i ile można zarobić?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak zbudować własny biznes w branży ubezpieczeń i jakie są realne zarobki w tym sektorze? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś! Nasz poradnik odpowie na pytanie: „Jak założyć multiagencję ubezpieczeniową”.

Dowiesz się, dlaczego warto wybrać multiagencję zamiast ograniczać się do jednej firmy ubezpieczeniowej, jak zacząć, jak sprawdzić rynek i na co uważać. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy już masz działający biznes, ten artykuł może wnieść sporo świeżości do Twojej firmy i finansów. Zacznij swoją przygodę z ubezpieczeniami już dziś i odkryj, jak wiele możesz zyskać!

Dlaczego warto założyć multiagencję ubezpieczeniową?

Możesz się jeszcze zastanawiać, czy lepiej pracować dla multiagencji, czy dla jednej firmy.

Multiagencja jest bardziej elastyczna, niż praca dla  niż praca dla jednego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Nie musisz przekonywać potencjalnych klientów, że Twoja oferta jest jedyna i najlepsza.

Masz większy wybór ubezpieczycieli i zakresów ubezpieczenia. O wiele rzadziej mówisz swoim klientom, że czegoś nie możesz ubezpieczyć.

Klienci też chcą mieć wybór. Kiedy masz jedno towarzystwo ubezpieczeniowe, tego wyboru nie ma. A kiedy masz ich kilkanaście – do wyboru do koloru. 

Jesteś też w stanie lepiej dostosować ofertę do klienta. Gdy klient chce możliwie tanią polisę, wybierasz tę z najniższą składką. Gdy klient woli szerszy zakres, też coś dla niego znajdziesz. Pracując jako Agent wyłączny towarzystw ubezpieczeniowych, masz ograniczone możliwości.

Od czego zacząć założenie multiagencji ubezpieczeniowej?

Według Investopedii, 33% małych firm upada w ciągu pierwszych 2 lat od założenia, a aż 50% – w ciągu 5 lat.

Jedną z głównych przyczyn, dla której wiele firm upada, jest brak badania rynku i otwarcie działalności w niszy, w której nie ma popytu. Żeby nie popełnić tych błędów, zrób kilka rzeczy, zanim założysz multiagencję ubezpieczeniową.

Zbadaj rynek ubezpieczeń w Twojej okolicy

Możesz zbadać rynek na kilka sposobów.

Wpisz frazę „ubezpieczenia + [Twoje miasto]” w Google i sprawdź, ile jest wyników wyszukiwania.

Ubezpieczenia lublin google

Jeśli miasto jest duże, możesz wpisać: „Ubezpieczenia + [dzielnica]”.

2023-10-05 14_38_55-ubezpieczenia lublin tatary - Szukaj w Google

Sprawdź też mapy Google.

Ubezpieczenia Lublin mapa

Analiza rynku, na którym planujesz rozpocząć swoją działalność, pomoże Ci uzyskać informację na temat oferty ubezpieczeniowej Twojej konkurencji. Może w Twojej najbliższej okolicy działa tylko Agent wyłączony, którego oferta jest ograniczona do produktów jednego Towarzystwa Ubezpieczeniowego? W Twojej miejscowości działa wiele Agencji i Agentów z szerokim zakresem propozycji ubezpieczeniowych?

Na ciągle rosnącym rynku ubezpieczeniowym każdy znajdzie swoje miejsce. Wyróżnij się ofertą lub ciekawym pomysłem na biznes, tylko od Ciebie zależy powodzenie Twojego biznesu!

Świetną sytuacją do założenia multiagencji ubezpieczeniowej jest ta, kiedy już w ramach prowadzonej działalności masz kontakt z wieloma osobami, masz ich zaufanie i zbudowane relacje. Rozszerz działalność o sprzedaż ubezpieczeń, umożliwiając swoim klientom załatwienie kilku komplementarnych spraw w jednym miejscu.

Zacznij jako Niezależny Doradca. Pracuj jak lubisz – mobilnie, dodatkowo, a kiedy zbudujesz grono zadowolonych klientów, zawsze będziesz mógł otworzyć własny punkt ubezpieczeniowy.

Sprawdź, która multiagencja oferuje najlepsze warunki współpracy

Tutaj musisz zwrócić uwagę na 2 rzeczy:

  1. Wprowadzenie.
  2. Współpraca.
  3. Warunki prowizyjne.

We wprowadzeniu do działalności ważny będzie onboarding i koszty wstępne. Wiele multiagencji ubezpieczeniowych w Polsce wymaga od przyszłych partnerów inwestycji w branding, dostosowanie biura, opłaty franczyzowe.

Nasi Partnerzy nie ponoszą żadnych kosztów na start ani w trakcie współpracy.

Co do współpracy, ważne będzie tutaj wsparcie merytoryczne na etapie wprowadzenia oraz późniejszej działalności ubezpieczeniowej. W Markecie Ubezpieczeń nie tylko zapewnimy Ci szkolenia, które wyposażą Cię w wiedzę i niezbędne umiejętności do pracy jako Agenta Ubezpieczeniowego, ale także wsparcie na każdym etapie współpracy – posiadamy doświadczony i wykwalifikowany zespół wsparcia Agentów.

Powalcz o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności

Dofinansowanie na podjęcie działalności gospodarczej z lokalnego urzędu pracy to miły dodatek do założenia agencji ubezpieczeniowej. W zależności od aktualnej sytuacji możesz otrzymać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych na zakup sprzętu, materiałów, narzędzi.

Ważne! Procedurę wnioskowania rozpocznij, zanim założysz działalność gospodarczą. W przeciwnym razie stracisz szanse na dofinansowanie.

Multiagencja ubezpieczeniowa – wymagania

Zasadniczo wymagania dla multiagencji ubezpieczeniowej są takie, jak w sytuacji, gdy chcesz zostać agentem ubezpieczeniowym. Musisz mieć:

  • wykształcenie minimum średnie,
  • zaświadczenie o niekaralności,
  • pełną zdolność do czynności prawnych.

Jeśli spełniasz te wymagania, możesz zostać Agentem Ubezpieczeniowym i nawiązać z nami współpracę. Podpiszemy umowę o współpracy, zapewnimy szkolenia oraz zapiszemy na egzaminy. Po zdaniu egzaminów w Towarzystwach uzyskasz wpis do Rejestru Agentów Ubezpieczeniowych. Wpisu dokonuje KNF na wniosek zakładu ubezpieczeń.

Multiagencja ubezpieczeniowa – jakie PKD?

PKD właściwe dla multiagencji ubezpieczeniowej to najczęściej 66.22.Z Działalność agentów i brokerów ubezpieczeniowych. Wybór PKD jest prosty i można to zrobić podczas zakładania działalności gospodarczej online. 

W Internecie pojawiają się także PKD 66.21.Z Działalność związana z oceną ryzyka i szacowaniem poniesionych strat oraz 66.29.Z Pozostała działalność wspomagająca ubezpieczenia i fundusze emerytalne, ale one nie są dla Agentów.

Z jakimi kosztami musisz się liczyć, jeśli planujesz otworzyć własny punkt ubezpieczeniowy?

Koszty jednorazowe to będą głównie koszty związane z rozpoczęciem działalności, czyli:

  • aranżacja biura:
    • meble – biurko, szafki, kasetka na pieniądze,
    • oznakowanie,
    • materiały biurowe – papier, segregatory, tusze do drukarki, spinacze, zszywki itd.,
  • zakup podstawowego sprzętu elektronicznego:
    • komputera,
    • drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego
    • telefonu służbowego, 
  • ubezpieczenie firmy (nie mówimy tutaj o obowiązkowym OC agenta).

Jeżeli starasz się o dofinansowanie na założenie działalności gospodarczej, będzie to także wkład własny do wniosku.

Koszty stałe

Co miesiąc będziesz płacić za:

  • biuro, jeśli będziesz wynajmować lokal,
  • rachunki,
  • pracowników (jeśli masz),
  • księgowość, 
  • samochód służbowy – raty leasingowe, paliwo itd.,
  • materiały eksploatacyjne.

Dla wygody klientów możesz mieć terminal do płatności kartą, nie jest koniecznością, ale dla wygody klientów dobrze go mieć.

To wszystko po odliczeniu składek na ZUS i podatku PIT lub CIT. 

Jak pozyskiwać klientów w multiagencji ubezpieczeniowej?

Dobra lokalizacja

Postawienie wyspy w dużej galerii handlowej lub otworzenie biura niedaleko lokalnego wydziału komunikacji może być dobrym rozwiązaniem.

Lokalizacja w pobliżu banku niegdyś była całkiem intratna. W końcu do banku ludzie idą wpłacać pieniądze lub je stamtąd wypłacać. Czemu nie załatwić po drodze ubezpieczenia? Jednak w ostatnim czasie banki zaczęły coraz mocniej wchodzić w działalność ubezpieczeniową, więc możesz w ten sposób ulokować się w pobliżu konkurencji.

Organiczne pozyskiwanie klientów

Mówiąc wprost, trzeba iść do klienta i z nim porozmawiać. Z tego miejsca mamy kilka rad:

  • będziesz rozmawiać z zajętymi ludźmi – proś o chwilę ich czasu, ale nie więcej niż 10 minut. Miej przygotowane konkrety.
  • dla tych ludzi najważniejszy jest ich zysk – powiedz, w jaki sposób im go zapewnisz. Jak rozwiążesz ich problem,
  • ludzie będą Ci odmawiać – to normalne. Jedni mają sprawdzonego Agenta od lat, inni niedawno kupili ubezpieczenie. 
  • Zbieraj kontakty i miej coś do zaoferowania. 
  • Pytaj, kiedy możesz się przypomnieć.
  • Zadawaj dużo pytań – kto pyta, ten kontroluje rozmowę, a jednocześnie okazujesz klientowi zainteresowanie,
  • Zacznij od ludzi, którzy Cię znają – rodzina, znajomi, koledzy ze szkoły, ze studiów, z drużyny piłkarskiej. Z kimkolwiek zdarzyło Ci się już rozmawiać, zagadaj. 
  • Nie sprzedawaj od razu – kiedy odezwiesz się do kogoś po latach z pytaniem: „Czy chcesz kupić ubezpieczenie?”, ta osoba raczej nie kupi. Zamiast tego:
    • spytaj, co u niej,
    • pogratuluj, powiedz komplement,
    • powiedz, co u Ciebie,
    • interesuj się nią,
    • grzecznie się pożegnaj.

Kluczowe partnerstwa

Masz znajomego mechanika? Budowlańca? Hydraulika? Dogadaj się, by polecał Twoje usługi, a Ty w zamian polecaj jego.

Cały czas zadawaj sobie pytania:

  • gdzie jest mój klient, zanim do mnie przyjdzie,
  • gdzie jest mój klient, kiedy ode mnie wychodzi.

A następnie udaj się w te miejsca i nawiązuj współprace partnerskie.

Płatna reklama

Reklama to świetny sposób na dotarcie do wielu osób z potencjalnej grupy docelowej bez Twojego udziału.

Wada? Koszty. 

W Markecie Ubezpieczeń wspieramy naszych Agentów również w tym zakresie. Kampanie reklamowe w mediach społecznościowych, materiały umożliwiające Ci dotarcie do nowych klientów – pomożemy w realizacji pomysłów na rozpromowanie Twojej działalności.

Klientów indywidualnych będziesz szukać bardziej na Facebooku lub Instagramie. Klientów biznesowych lepiej będzie szukać na LinkedIn. Warto dodać do tego jeszcze płatną reklamę w Google Ads. 

Działalność online

Pierwszym krokiem jest wizytówka Google Moja Firma. Będzie Ci potrzebna w pozycjonowaniu lokalnym. Wizytówka da Ci szansę na wyświetlenie się w wynikach wyszukiwania, gdy ktoś w Twojej okolicy wpisze: „Ubezpieczenia” lub „Agent ubezpieczeniowy”.

Załóż własną stronę internetową. To nie musi być coś skomplikowanego. Wizytówka Google będzie wysyłać ludzi na Twoją stronę, a tam pokażesz użytkownikom, co możesz dla nich zrobić. Umieść informacje o sobie i dane kontaktowe. Własna strona ułatwi także kierowanie płatnych reklam poprzez remarketing, czyli wysyłanie reklam do osób, które odwiedziły Twoją stronę.

Alternatywa dla multiagencji ubezpieczeniowej

Nie musisz od razu zakładać multiagencji ubezpieczeniowej, jeśli tylko chcesz sprawdzić potencjał. W Markecie Ubezpieczeń mamy jeszcze dwie bezpieczniejsze opcje, które nie uzależniają Twojego sukcesu od sukcesu multiagencji.

Punkt partnerski

Prowadzisz już działalność blisko ubezpieczeń? Możesz dodać sprzedaż polis ubezpieczeniowych do zakresu świadczonych usług. Plusem takiego rozwiązania jest fakt, że już masz klientów, i możesz proponować im ubezpieczenia jako dosprzedaż (cross-sell).

Gdy prowadzisz działalność, Twoi klienci znają Cię i już Ci ufają. 

 

Branża Zawód Gdzie jest potencjał?
Automotive  Mechanik, blacharz, lakiernik, autodetailing, komis, samochodowy, wulkanizacja, nauka jazdy. Pracujesz z samochodami, które muszą być ubezpieczone
Nieruchomości Deweloper, agent nieruchomości, firma remontowo-budowlana, usługi koparką, projektanci wnętrz, producenci stolarki. Pracujesz koło domów, które też potrzebują ubezpieczenia. W domach mieszkają ludzie, mają samochody, jeżdżą na wakacje, chorują.
Finanse Księgowość, doradztwo finansowe, fundusze inwestycyjne. Pracujesz z cudzymi pieniędzmi i z firmami, które mogą potrzebować ubezpieczeń.
Zdrowie Fizjoterapeuta, masażysta, kręgarz, lekarz, farmaceuta, trener personalny, instruktor sztuk walki. Pracujesz z ludźmi chorymi, po urazach, chorobach oraz narażonymi na kontuzje. To dobry początek do rozmowy o ubezpieczeniu na zdrowie i życie
Marketing Reklama, SEO, copywriting, marketing B2B Pracujesz z firmami, świadczysz dla nich usługi, a firmy też potrzebują ubezpieczenia – majątku, działalności, pracowników, samochodów firmowych
Podróże Pośrednictwo w podróżach, hotele, przejazdy międzynarodowe. Prosta droga do sprzedaży ubezpieczeń podróżnych.

 

Niezależny doradca

W tej opcji nawet nie musisz mieć biura. W praktyce działa to tak, jak Punkt Partnerski, gdzie dodajesz ubezpieczenia do swojego repertuaru, ale nie musisz mieć fizycznej placówki. To doskonała opcja dla osób, które chcą dorobić, i jednocześnie uniknąć stałych miesięcznych kosztów prowadzenia biura. Możesz to łączyć z pracą na etacie.

FAQ – najczęściej zadawane pytania o to, jak założyć multiagencję ubezpieczeniową

Czy założenie multiagencji ubezpieczeniowej jest trudne?

Nie. Obecnie samo założenie działalności gospodarczej jest bardzo proste. Możesz to zrobić np. poprzez aplikację swojego banku.

Jakie są zarobki w agencji ubezpieczeniowej?

Agencje ubezpieczeniowe, tak jak agenci ubezpieczeniowi, zarabiają na zasadzie prowizyjnej, czyli im więcej składki przypisanej i zainkasowanej, tym wyższe ich zarobki. Nie ma uniwersalnej czy dolnej kwoty zarobków w agencji ubezpieczeniowej. Agencja może zarobić równie dobrze milion złotych jak i zero złotych.

Czy mogę założyć agencję ubezpieczeniową zdalnie?

Tak, możesz założyć multiagencję przez Internet. W tym celu skontaktuj się z nami poprzez formularz w zakładce Współpraca. Skontaktuje się z Tobą nasz człowiek, który poprowadzi Cię przez proces wdrożeniowy. Nie musisz nigdzie podróżować – to my odwiedzimy Ciebie. Większość procesów m.in podpisanie umowy, szkolenia odbywa się w bezpieczny zdalny sposób.

Jakie są obowiązki w agencji ubezpieczeniowej?

Do zadań agencji ubezpieczeniowej należy zawieranie umów ubezpieczeniowych, znalezienie klientów i pomoc w podpisaniu umów.